Принципи відбору на Чемпіонат Європи серед дорослих та юніорів у 2019 році

Документи радіоспорту

1. Кандидати до складу збірної команди України зі спортивної радіопеленгації (СРП).

Кандидатами до складу збірної команди України є:

– спортсмени, які зайняли в рейтингу за підсумками 2018 року місця з 1 по 10 за категоріями: Ч19, Ч20, Ч40, Ж19, Ж20, Ж35;

– спортсмени, які зайняли в рейтингу за підсумками 2018 року місця з 1 по 6 за категоріями: Ч50, Ч60, Ч70, Ж50, Ж60.

За пропозицією старшого тренера, згідно з додатковими критеріями відбору, кандидатами до складу збірної команди України можуть бути:

– призери чемпіонатів світу та Європи минулих років;

– спортсмени високої кваліфікації, які переходять за віком в іншу вікову категорію;
– перспективні спортсмени (з урахуванням рекомендацій тренерів).

Списки кандидатів до складу збірної команди України рекомендуються Комітетом СРП ЛРУ і затверджуються керівництвом ТСО України, Ліги радіоаматорів України і Міністерства молоді та спорту України.

2.  Підстави для формування збірної команди України.

Відбір спортсменів до збірної команди України для участі в Чемпіонаті Європи 2019 року здійснюється на підставі спортивних результатів, показаних спортсменами у відбіркових змаганнях 2019 року (див. таблицю № 1). За результатами виступів у відбіркових змаганнях спортивного сезону кожному спортсменові нараховується його індивідуальний відбірковий рейтинг окремо в кожній вправі.

Порядок визначення відбіркового рейтингу спортсмена:

Результат виступу спортсмена в кожному відбірковому змаганні виражається в очках в залежності від рангу змагань та величини програшу переможцю в кожній вправі, окремо взятої вікової категорії.

Очки, які нараховуються спортсмену за виступ в кожному відбірковому змаганні, підраховуються з точністю до 1 очка за формулою (без урахування іноземних спортсменів):

Rсп = Rср – (Тсп – Тп)

Rсп – рейтингові очки спортсмена, набрані в даному змаганні;

Rср – ранг даного змагання;

Тсп – час, показаний спортсменом в діапазоні (виражений в секундах);

Тп – час переможця змагань в діапазоні (виражений в секундах).

Переможцю виконаної вправи зараховується кількість очок, яку має ранг змагань в даній вправі.

Відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц – це сума очок за результатами відбіркових стартів в діапазоні 144 МГц (один гірший результат відкидається).

Відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц – це сума очок за результатами відбіркових стартів в діапазоні 3,5 МГц (один гірший результат відкидається).

Відбірковий рейтинг в радіоорієнтуванні – це сума очок за результатами відбіркових стартів в радіоорієнтуванні (один гірший результат відкидається).

Відбірковий рейтинг в спринті – це сума очок за результатами відбіркових стартів в спринті (один гірший результат відкидається).

Спортсмен, який не виконав програму змагань (взяв менше передавачів, ніж належить), отримує нуль очок за дану вправу.

У разі, якщо відбірковий старт не відбувся з будь-якої причини (фінансування, анулювання дистанції і т.д.), кількість стартів для зарахування в підсумковий залік зменшується на кількість зірваних стартів.

Рейтинг підраховується для кожної вікової категорії окремо.

Для відбору на Чемпіонат Європи в залік підсумкового відбіркового рейтингу зараховуються три кращі результати з чотирьох, показаних на обов’язкових змаганнях в кожній вправі.

Таблиця №1

3. Відбіркові змагання 2019 року.

№ п/пВідбіркові змаганняДата проведенняМісце проведенняВправаРанг змагань
1Чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки), спортивна радіопеленгація, короткі дистанції, III-IV ранг10.04.19-15.04.19м. Луцьк Волинська область3,5 МГц
144 МГц
спринт
РО
8000
8000
8000
8000
2Чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки), спортивна радіопеленгація, подовжені дистанції, ІІІ-ІV ранг30.04.19- 05.05.19м. Святогірськ Донецька область3,5 МГц
144 МГц
спринт
РО
8000
8000
8000
8000
3Чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки), спортивне радіоорієнтування, ІІІ-IV ранг14.06.19-
18.06.19
Сумська область3,5 МГц
144 МГц
спринт
РО
8000
8000
8000
8000
4Чемпіонат України (дорослі, юніори), спортивна радіопеленгація, середні дистанції, ІІІ-IV ранг31.07.19-
05.08.19
Львівська область3,5 МГц
144 МГц
спринт
РО
8000
8000
8000
8000

4. Порядок комплектування збірної команди України.

Етап 1.

Визначення 6 (шести) найсильніших спортсменів у кожній віковій категорії з усіх дисциплін:

1) спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц;

2) спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц;

3) спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в радіоорієнтуванні;

4) спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в спринті;

5) спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц;

6) спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц;

Якщо в першій шістці виявляться одні й ті ж спортсмени, то до них додається:

7) спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в радіоорієнтуванні;

8) спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в спринті;

9) спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц;

і т.д. поки не набереться 6 різних спортсменів.

Пріоритетність дисциплін:

1. 144 МГц

2. 3,5 МГц

3. Радіоорієнтування

4. Спринт

Етап 2.

З відібраних шести спортсменів комплектується збірна команда в кожному виді програми (144МГц, 3,5МГц, РО, спринт): по 3 спортсмени в кожній вправі згідно з рейтингом.

Персональний склад збірної команди України для участі в Чемпіонаті Європи 2019 року оголошується старшим тренером збірної команди України після закінчення відбіркових змагань на підставі результатів підсумкового рейтингу, але не пізніше, ніж через 2 (два) дні після закінчення останнього відбіркового чемпіонату. В цей же термін попередній список збірної команди України публікується на офіційному сайті Комітету СРП ЛРУ.

Одночасно з цим старший тренер збірної за погодженням з Робочою групою Комітету СРП ЛРУ визначає термін, до якого спортсмен збірної команди або його тренер повинні повідомити старшому тренеру про свою відмову від участі в чемпіонаті або виді програми.

Якщо спортсмен, який відібрався в збірну команду, до зазначеного терміну відмовляється брати участь в чемпіонаті або виді програми, то заново проводиться комплектування збірної, а саме: підводиться новий відбірковий рейтинг в кожному виді програми без спортсмена, який відмовився (при цьому очки не перераховуються), визначається шістка спортсменів (етап 1) і здійснюється розподіл за дисциплінами (етап 2).

Якщо спортсмен, який відібрався в збірну команду, після зазначеного терміну відмовляється брати участь в чемпіонаті або виді програми, то його право виступу в цьому виді передається наступному за рейтингом спортсмену в даній дисципліні з відібраної шістки.

Остаточний склад збірної команди України для участі в Чемпіонаті Європи 2019 року оголошується старшим тренером збірної команди України в термін до 15 серпня 2019 року, затверджується Робочою групою Комітету СРП ЛРУ та публікується на офіційному сайті Комітету.

Примітки:

 1. Всі кандидати до складу збірної команди України повинні:
 1. мати правильно оформлені виїзні документи;
 2. мати діючі довідки спеціалізованих медичних закладів про проходження диспансеризації;
 3. знати і виконувати обов’язки члена збірної команди України (див. нижче);
 4. бути чинними членами ЛРУ.
 5. При відсутності централізованого (бюджетного) фінансування збірної команди України, команда буде формуватися за підсумковим рейтингом зі спортсменів, які мають можливість самофінансування з передоплатою у встановлений термін.
 6. Незалежно від місця в підсумковій рейтинговій таблиці та відповідності критеріям відбору, права на включення до складу збірної команди України можуть бути позбавлені спортсмени, які допускають протягом сезону грубі порушення спортивної дисципліни, норм етики і моралі, не дотримуються Правил змагань зі спортивної радіопеленгації. Таке рішення приймається більшістю голосів членів Робочої групи Комітету СРП.

Обов’язки члена збірної команди України.

Член збірної команди України зобов’язаний:

 1. Виконувати вимоги олімпійської хартії, правил міжнародних і національних федерацій.
 2. Брати участь у всіх спортивних змаганнях, навчально-тренувальних зборах, медичних обстеженнях і тестуваннях, передбачених планом підготовки збірної команди України.
 3. Планувати спільно з тренерами і виконувати тренувальні та змагальні завдання, індивідуальні плани підготовки.
 4. Підвищувати спортивну майстерність, досягати результатів міжнародного класу, – відповідно до індивідуального плану підготовки.
 5. Підвищувати спортивний престиж України, гідно представляти її в міжнародному спортивному співтоваристві.
 6. Створювати в команді дух товариства, проявляти повагу до тренерів, суддів, глядачів, дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, норм етики і моралі, а також правил спортивної та чесної боротьби. Не вживати алкогольні напої в періоди участі у змаганнях.
 7. Сумлінно виконувати вказівки і поради старшого тренера збірної команди України, особистих тренерів в період підготовки до змагань, на навчально-тренувальних зборах та змаганнях, а також розпорядок дня, загальний і індивідуальний режим тренувань, відпочинку та участі в змаганнях.
 8. Дбати про своє здоров’я, особисту гігієну. У разі отримання травм або захворювання суворо дотримуватися режиму лікування та реабілітації.
 9. Знати державний гімн України, в період участі в офіційних спортивних змаганнях у складі збірної команди носити форму збірної команди України та використовувати елементи державної символіки.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.