Тези про підсумки ЮЧС-2019 від організаторів

wyac 2019

Минув місяць після завершення 3-го Чемпіонату світу зі спортивної радіопеленгації серед юнаків. Звичайно, оцінку результатів виступу кожного з спортсменів збірної зробить старший тренер на звітній конференції в кінці року. Але ж чемпіонат такого рівня відбувся не десь там, а вперше саме в Україні. І саме тому організаторам вкрай важливо почути думки з приводу того, що вдалось зробити, а що ні. Нажаль, до цього часу схвальних чи негативних відгуків щодо організації чемпіонату від керівництва ЛРУ, ТСОУ та фахівців радіоспорту майже не було (така собі мовчанка, наче провели чемпіонат Вінницької області). Можливо в наступні роки хтось в Україні візьме на себе сміливість організувати і провести аналогічні офіційні змагання. Тож матиме можливість врахувати як позитивний досвід, так і недоліки чи побажання та зробити все краще. Отже, коротко про підсумки.

Учасники.

Загалом у чемпіонаті стартували 80 спортсменів із 11 країн, а саме з Білорусі, Китаю, Хорватії, Чехії, Німеччини, Румунії, Польщі, Литви, Словаччини, Словенії та України. Багато це чи мало? Очевидно, що це менше, ніж розраховували. Якщо порівнювати з чемпіонатом світу 2018 року в Чехії, то там була така ж кількість країн-учасниць, але спортсменів – 116 (на 36 більше). Перш за все, на кількість учасників суттєво вплинуло рішення Союза радиолюбителей России від 24.10.2018р. (протокол № 50) про недоцільність відрядження збірної РФ до України, хоча переговори з представниками (керівниками) СРР велися достатньо регулярно як офіційно через керівництво та РГ 1 регіону IARU, так і особисто. Більш того, з боку керівництва СРР вживались заходи, спрямовані на зміну країни-господаря ЮЧС-2019. Так чи інакше, змагання відбулись без участі збірної РФ, але це суттєво не вплинуло на конкурентоздатність чемпіонату та запал боротьби за місця на п’єдесталі. Також не делегувала свою збірну Федерація радіоспорту Молдови і не численними були делегації окремих країн, особливо Польщі (1 спортсмен). Проте, вперше у чемпіонаті такого рівня прийняла участь команда Китаю, завдяки чому змагання підтвердили статус чемпіонату світу.

Розміщення учасників.

З урахуванням кількості заявлених іноземних учасників та з метою зручності комунікації та координації по заходах чемпіонату, їх проживання та харчування було організовано в готелі «Поділля» (центр міста). Поряд в хостелі «Він-хостел» та в готелі «Вінниця» були розміщені збірна команда України і суддівська бригада відповідно. За попередньою домовленістю, харчування збірної України було організовано окремо. Всі офіційні заходи (відкриття, нагородження, брифінги) проходили в готелі «Поділля».

Екскурсійні заходи.

2 липня для учасників чемпіонату було організовано прогулянку на пароплавах річкою Південний Буг із зупинкою на Сабарівських скелях, а увечері перегляд шоу-програми мультимедійного фонтану Roshen, який входить до десятки найкращих і видовищних фонтанів світу.

Результати виступу спортсменів збірної команди України.

Медалі ЮЧС 2019

У перший день на класичній дистанції у діапазоні 3,5 МГц в особистому заліку перемогу та звання чемпіона світу здобув Ляхович Володимир (Ч14), друге та третє місця у цій же категорії посіли Степаніщев Артем і Редька Єгор відповідно. Бронзові нагороди здобули Дмитриченко Ірина (Ж14) та Лотоцька Аліна (Ж16). В командному заліку збірна України завоювала три нагороди: категорія Ч14 – золото, категорія Ж14 – срібло, категорія Ж16 – бронза.

Наступного дня в дисципліні спринт Україна здобула дві золоті медалі: в категорії Ч14 першим став Стаценко Павло, а в категорії Ж16 – Петровська Єлєна. Окрім того, срібло завоювали Ляхович Володимир (Ч14), Ільченко Тимофій (Ч16) та Лотоцька Аліна (Ж16), а бронзова нагорода в активі Орлова Антона (Ч16).

В останній день чемпіонату на класичній дистанції 144 МГц українська збірна проявила бійцівські якості, про що свідчать високі результати. А саме, в індивідуальному заліку перемогу святкували Редька Єгор (Ч14), Ільченко Тимофій (Ч16), Брітченко Валерія (Ж14), срібні медалі вибороли Степаніщев Артем (Ч14) та Лотоцька Аліна (Ж16), а бронза дісталась Ляховичу Володимиру (Ч14) та Петровській Єлєні (Ж16). Приємно й те, що у всіх чотирьох вікових категоріях наші спортсмени здобули командне золото.

Загалом наші спортсмени за три змагальні дні вибороли 11 золотих, 8 срібних та 6 бронзових медалей. Попри досить потужну конкуренцію, у загальнокомандному заліку збірна команда України вперше в історії здобула перемогу, на другому місці – команда Чехії, на третій сходинці – представники Білорусі.

Впевнений, що успіх української збірної не випадковий. Всі спортсмени змагалися в абсолютно рівних умовах. І той факт, що нашими збірниками з різних регіонів України в індивідуальному заліку здобуто 18 медалей, з яких 6 золотих, свідчить про високий рівень підготовки спортсменів. Звичайно, перемога збірної команди України – це результат нелегкої, кропіткої праці та особистого ентузіазму тренерського колективу. Тож варто подякувати тренерам, які підготували цьогорічних чемпіонів та призерів, а саме Максиму Редьці (Сумська область), Володимиру Науменко (Донецька область), Людмилі Панчук (Хмельницька область), Зиновію Пелі (Львівська область), Заслуженим тренерам України Миколі Веліканову (Київ), Надії Велікановій (Київ), Сергію Зеленському (Вінницька область), Анатолію Долинському (Волинська область).

Організація та суддівство.

З 2018 року сплановано та виконано значний обсяг підготовчих заходів. Особливо напруженими були останні півроку перед чемпіонатом, коли мало не щодня проводились переговори та переписка з керівниками іноземних команд, робочі зустрічі, вирішувались питання технічного, транспортного, медичного забезпечення, взаємодії з органами влади та правоохоронними органами, організації проживання та харчування, підготовки районів для забігів та малювання спортивних карт, розробки дизайну, виготовлення та придбання інформаційних матеріалів, призів, медалей, сертифікатів тощо (одним реченням все не описати). Все це виконала невеличка, але надійна і злагоджена команда у складі Зеленського Сергія, Марчука Олександра та вашого покірного слуги, за що їм велике спасибі (вибачте, що сам себе похвалив). Дякуємо особисто голові Вінницької обласної організації ТСОУ Кацаю Анатолію Олександровичу та очолюваному ним колективу за оперативне вирішення технічних та транспортних питань. Також вдячні першому віце-президенту ЛРУ Залізняку Олександру Анатолійовичу за розуміння та організаційну підтримку.

Всього до організації суддівства чемпіонату світу були задіяні 26 осіб (з яких 15 іногородніх) та приблизно така ж кількість допоміжного персоналу. Мабуть варто відзначити, що всі заплановані заходи чемпіонату були виконані вчасно відповідно до програми. Тож хочу висловити слова вдячності службі дистанції на чолі з Сергієм Штанько, секретаріату та особисто Сергію Сухарєву, який спеціально для ЮЧС розробив інформаційно-програмне забезпечення, суддям старту і фінішу за майстерність, витримку, розуміння і своєчасність виконання всіх передбачених заходів. Особлива подяка ведучим офіційних церемоній Олександру Белікову та Олександрі Пархоменко за творчий підхід і здатність створювати атмосферу свята, а також Едуарду Зеленюку за авторство логотипу ЮЧС-2019 та фото-, відеосупровід чемпіонату.

За оцінкою головного судді чемпіонату світу Віктора Ценкова, всі вимоги IARU виконані, у т.ч. щодо проживання учасників, районів забігів, технічного та інформаційного забезпечення під час змагань.

Також керівники команд-учасниць чемпіонату світу за 5-тибальною шкалою виставили наступні оцінки за критеріями (середній бал):

 • умови розміщення/проживання – 3,8;
 • харчування – 3,3;
 • дистанція – 4,9;
 • загальна організація та суддівство – 4,7;
 • транспорт – 4,4;
 • церемонії відкриття/нагородження – 4,6;
 • екскурсійні заходи – 4,1.

Таким чином, на моє особисте переконання, головний підсумок це, те що 3-й Чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації серед юнаків відбувся! Щиро вітаю всіх переможців, призерів та їх тренерів!

Член оргкомітету ЮЧС-2019 Василь Колодяжний

Сертифікат учасника змагань

Вам також має сподобатись...

(3) коментарі

 1. Геннадій Чумаков

  Важаю, що змагання були проведені на найвищому рівні.
  Планка піднята дуже високо.
  Усім, хто буде проводити наступні такі змагання, прийдеться дуже й дуже спітніти,
  щоб досягти подібного рівня підготовки та проведення змагань.
  Щира вдячність усім причетним до цього чудового заходу!

 2. Василь Колодяжний

  Дякуємо, Геннадій Якович!

 3. Василь

  Дякую, Геннадій Якович!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.