Принципи відбору серед юнаків у 2018 році

Документи радіоспорту

Відбір спортсменів до збірної команди України, для участі в міжнародних змаганнях 2018 року, здійснюється на підставі спортивних результатів, показаних спортсменами в відбіркових змаганнях 2018 року. За результатами виступів у відбіркових змаганнях кожному спортсменові протягом усього спортивного сезону нараховується його індивідуальний відбірковий рейтинг окремо в кожній вправі.

• Для відбору на чемпіонат Європи (Молдова, 31.05-03.06) в залік підсумкового відбіркового рейтингу зараховуються два кращі результати з трьох, показаних на обов’язкових змаганнях в кожній вправі.

• Для відбору на юнацький чемпіонат Світу (Чехія, 30.06-04.07) в залік підсумкового відбіркового рейтингу зараховуються два кращі результати з трьох, показаних на обов’язкових змаганнях в кожній вправі.

• Для відбору на чемпіонат Європи (Польща, 04-08.10.2018) по СРО в залік підсумкового відбіркового рейтингу зараховуються два кращі результати з трьох, показаних на обов’язкових змаганнях.

Відбіркові змагання 2018 року

№ п/п Відбіркові змагання Дата проведення Місце проведення Вправа Ранг змагань
1 Чемпіонат України (дорослі, юніори та юнаки), спортивна радіопеленгація, короткі дистанції 22-27.03.18 м. Херсон РО
3,5 Мгц
Спринт
144 Мгц
8000
8000
8000
8000
2 Чемпіонат України (юнаки) спортивна радіопеленгація, середні дистанції 12-16.04.18 м. Луцьк 3,5 Мгц
Спринт
144 Мгц
8000
8000
8000
3 Чемпіонат України, (дорослі, юніори та юнаки) спортивна радіопеленгація подовжені дистанції 28.04-03.05.18 м. Суми РО
3,5 Мгц
Спринт
144 Мгц
8000
8000
8000
8000
4 Чемпіонат України, (дорослі, юніори та юнаки) cпортивне радіоорієнтування 26-31.07.18 м. Вінниця РО 8000

Порядок комплектування збірної команди України. (СРП)

До складу збірної команди України включаються:

 1. спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в діапазоні 144МГц, за умови зайняття ним в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця ;
 2. спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5МГц. за умови зайняття ним в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця ;
 3. спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц., за умови зайняття ним в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця;
 4. спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц за умови зайняття ним в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця;
 5. спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в дисциплині СПРИНТ, за умови зайняття ним в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця ;

Якщо спортсмен, що посів 1-е місце у відбірковому рейтингу в дисципліні «спринт», зайняв в рейтингу на класичних дистанціях з 1 по 4 місце або нижче 10-го місця за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) до складу команди включається спортсмен, що йде наступним в рейтингу класичних дисциплін.

Якщо один і той же спортсмен має найвищий відбірковий рейтинг на обох діапазонах, то до складу збірної команди України включаються:

 1. спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах;
 2. спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц;
 3. спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц;
 4. спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц;
 5. спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в дисциплині СПРИНТ ;

 

Якщо один і той же спортсмен має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах, а другий спортсмен має другий відбірковий рейтинг в обох діапазонах, то до складу збірної команди України включаються:

 1. спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах;
 2. спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в обох діапазонах;
 3. спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в діапазоні 144МГц;
 4. спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5МГц;
 5. спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в дисциплині СПРИНТ ;

Якщо один і той же спортсмен має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах, а другий спортсмен має другий в діапазоні 144 МГц та другий-третій в діапазоні 3,5 МГц відбірковий рейтинг, третій спортсмен має третій в діапазоні 144Мгц. або другий-третій в діапазоні 3,5МГц відбірковий рейтинг, то до складу збірної команди України включаються:

 1. спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах;
 2. спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в обох діапазонах або другий в діапазоні 144 МГц і третій в діапазоні 3,5 МГц;
 3. спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в обох діапазонах або третій в діапазоні 144 МГц і другий в діапазоні 3,5 МГц;
 4. спортсмен, який має четвертий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц;
 5. спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в дисциплині СПРИНТ ;

Якщо спортсмен, який входить до першої п’ятірки за рейтингом, але зайняв за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) нижче 10-го місця або при відмові від участі в міжнародних змаганнях , його право виступу передається наступному спортсмену за рейтингом в даному діапазоні, (приклад: якщо спортсмен, який посів 1 місце в діапазоні 3,5 МГц і зайняв за сумою очок «класика 144 МГц + 35 МГц» нижче 10-го місця або відмовився від участі, то його місце займає спортсмен, який посів 2 місце на цьому ж діапазоні, і т.д.)

Вимоги до зайняття спортсменом не нижче 10-го місця за сумою діапазонів поширюється на всі варіанти відборів.

Порядок комплектування збірної команди України. (СРО)

До складу збірної команди України включаються:

спортсмени, які посіли з першого по п’яте місце в рейтингу за сумою очок (з урахуванням відкидання одного гіршого результату). При відмові спортсмена від участі в міжнародних змаганнях , його право виступу передається наступному спортсмену за рейтингом.

Остаточний склад збірної команди України для участі в чемпіонаті Світу серед юнаків та чемпіонаті Європи 2018 року, та чемпіонаті Європи із спортивного радіо орієнтування 2018 року оголошується головним (старшим) тренером збірної команди України після закінчення відбіркових змагань на підставі результатів підсумкового рейтингу, за рішенням Тренерської Ради (робочої групи Комітету ARDF).

Примітки:

 1. всі кандидати в збірну команду України повинні:
  • мати правильно оформлені виїзні документи;
  • мати виписки про проходження диспансеризації;
  • знати і виконувати обов’язки члена збірної команди України (див. нижче);
  • бути чинними членами ЛРУ;
 • при відсутності централізованого (бюджетного) фінансування збірної команди України, команда буде формуватися за підсумковим рейтингом зі спортсменів, які мають можливість самофінансування з передоплатою у встановлений термін;
 • незалежно від місця в підсумковій рейтинговій таблиці та відповідності критеріям відбору, права на включення до складу збірної команди України можуть бути позбавлені спортсмени, які допускають на протязі сезону грубі порушення спортивної дисципліни (див. нижче) та не дотримуються Правил змагань зі спортивної радіопеленгації.

Обов’язки члена збірної команди України.

Член збірної команди України зобов’язаний:

 1. Виконувати вимоги олімпійської хартії, правил міжнародних і національних федерацій.
 2. Брати участь у всіх спортивних змаганнях, навчально-тренувальних зборах, медичних обстеженнях і тестуваннях, передбачених планом підготовки збірної команди України.
 3. Планувати спільно з тренерами і виконувати тренувальні та змагальні завдання, індивідуальні плани підготовки.
 4. Підвищувати спортивну майстерність, досягати результатів міжнародного класу, – відповідно до індивідуального плану підготовки.
 5. Підвищувати спортивний престиж України, гідно представляти її в міжнародному спортивному співтоваристві.
 6. Створювати в команді дух товариства, проявляти повагу до тренерів, суддів, глядачів, дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, а також правил спортивної та чесної боротьби.
 7. Сумлінно виконувати вказівки і поради головного (старшого) тренера збірної команди України, тренерів в період підготовки до змагань, на навчально-тренувальних зборах та змаганнях, а також розпорядок дня, загальний і індивідуальний режим тренувань, відпочинку та участі в змаганнях.
 8. Дбати про своє здоров’я, особисту гігієну. У разі отримання травм або захворювання суворо дотримуватися режиму лікування та реабілітації.
 9. Знати державний гімн України, в період участі в офіційних спортивних змаганнях у складі збірної команди носити форму збірної команди України та використовувати елементи державної символіки.


Порядок визначення відбіркового рейтингу спортсмена:

Результат виступу спортсмена в кожному відбірковому змаганні виражається в очках в залежності від рангу змагань та величини програшу переможцю в кожній вправі, окремо взятої категорії.

Очки, які нараховуються спортсмену за виступ в кожному відбірковому змаганні, підраховуються з точністю до 1 очка за формулою (без урахування іноземних спортсменів):

Rсп = Rср – (Тсп – Тп)

Rсп – рейтингові очки спортсмена, набрані в даному змаганні;

Rср – ранг даного змагання;

Тсп – час, показаний спортсменом в діапазоні (виражений в секундах);

Тп – час переможця змагань в діапазоні (виражений в секундах).

Переможцю виконаної вправи зараховують кількість очок, яку має ранг змагань даної вправи.

Відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц – це сума очок на відбіркових стартах на 144 МГц (один гірший результат відкидається).

Відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц – це сума очок на відбіркових стартах на 3,5 МГц (один гірший результат відкидається).

Відбірковий рейтинг в спринті 3,5 МГц – це сума очок на відбіркових стартах зі спринту (один гірший результат відкидається).

Відбірковий рейтинг в радіоорієнтуванні – це сума очок на відбіркових стартах в радіоорієнтуванні (один гірший результат відкидається).

Спортсмен, який не виконав програму змагань (взяв менше лисиць, ніж належить), отримує нуль очок за дану вправу.

У разі, якщо будь-який з відбіркових стартів не відбувся з якої-небудь причини (фінансування, анулювання дистанції і т.д.), кількість стартів для зарахування в підсумковий залік зменшується на кількість зірваних стартів.

Рейтинг підраховується для кожної вікової групи окремо.

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.