Принципи відбору на чемпіонат світу серед юнаків у 2020 році

Документи радіоспорту

Порядок і формула визначення відбіркового рейтингу спортсмена така ж, як і для дорослої та юніорської збірної команди України.

Відбір спортсменів до юнацької збірної команди України для участі в міжнародних змаганнях 2020 року здійснюється на підставі спортивних результатів, показаних спортсменами у відбіркових змаганнях 2020 року (див. таблицю № 2). За результатами виступів у відбіркових змаганнях кожному спортсмену протягом усього спортивного сезону нараховується його індивідуальний відбірковий рейтинг окремо в кожній вправі.

Для відбору на чемпіонат Європи зі спортивного радіоорієнтування (Словаччина, 23-28.09.20р.) в залік підсумкового відбіркового рейтингу зараховуються два кращі результати з трьох, показаних на обов’язкових змаганнях у вправі радіоорієнтування.

Для відбору на юнацький чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації (Словенія, 26-30.06.20р.) в залік підсумкового відбіркового рейтингу зараховуються три кращі результати з чотирьох, показаних на обов’язкових змаганнях в кожній вправі.

Таблиця № 2

Відбіркові змагання 2020 року

№ п/пВідбіркові змаганняДата проведенняМісце проведенняВправаРанг змагань
1Чемпіонат України (дорослі, юніори та юнаки), спортивна радіопеленгація, короткі дистанції01.04.20-06.04.20м. Вінниця3,5 МГц
144 МГц
спринт
РО
8000
8000
8000
8000
2Чемпіонат України, (дорослі, юніори та юнаки) спортивна радіопеленгація, подовжені дистанції     29.04.20- 04.05.20Сумська область3,5 МГц
144 МГц
спринт
РО
8000
8000
8000
8000
3Чемпіонат України (юнаки) спортивна радіопеленгація, середні дистанції21.05.20-25.05.20Хмельницька область3,5 МГц
144 МГц
спринт
8000
8000
8000
4Чемпіонат України, (дорослі, юніори та юнаки), спортивне
радіооріентування
10.06.20-
15.06.20
Донецька область3,5 МГц
144 МГц
спринт
РО
8000
8000
8000
8000


Порядок комплектування юнацької збірної команди України зі спортивної радіопеленгації (СРП)

До складу юнацької збірної команди України включаються:

 1. Спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц, за умови, що він посів в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця.
 2. Спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц, за умови що він посів в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця.
 3. Спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц, за умови, що він посів в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця.
 4. Спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц, за умови,  що він посів в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця.
 5. Спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг у вправі спринт, за умови,  що він посів в рейтингу за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) не нижче 10-го місця.

Якщо спортсмен, що здобув 1-е місце у відбірковому рейтингу у вправі спринт, посів в рейтингу у класичних вправах з 1 по 4 місце або нижче 10-го місця за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) до складу команди включається спортсмен, що йде наступним в рейтингу у класичних вправах. 

Якщо один і той же спортсмен має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах, то до складу збірної команди України включаються:

 1. Спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах.
 2. Спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц.
 3. Спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц.
 4. Спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц.
 5. Спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг у вправі спринт.

Якщо один і той же спортсмен має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах, а другий спортсмен має другий відбірковий рейтинг в обох діапазонах, то до складу збірної команди України включаються:

 1. Спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах.
 2. Спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в обох діапазонах.
 3. Спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в діапазоні 144МГц.
 4. Спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5МГц.
 5. Спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг у вправі спринт.

Якщо один і той же спортсмен має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах, а другий спортсмен має другий в діапазоні 144 МГц та другий-третій в діапазоні 3,5 МГц відбірковий рейтинг, третій спортсмен має третій в діапазоні 144 МГц або другий-третій в діапазоні 3,5 МГц відбірковий рейтинг, то до складу збірної команди України включаються:

 1. Спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в обох діапазонах.
 2. Спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в обох діапазонах або другий в діапазоні 144 МГц і третій в діапазоні 3,5 МГц.
 3. Спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в обох діапазонах або третій в діапазоні 144 МГц і другий в діапазоні 3,5 МГц.
 4. Спортсмен, який має четвертий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц.
 5. Спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг у вправі спринт.

Якщо спортсмен, який входить до першої п’ятірки за рейтингом, але посів за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) нижче 10-го місця або при відмові від участі в міжнародних змаганнях, право виступу передається наступному спортсмену за рейтингом в даному діапазоні, (приклад: якщо спортсмен, який посів 1 місце в діапазоні 3,5 МГц і зайняв за сумою очок «класика 144 МГц + 35 МГц» нижче 10-го місця або відмовився від участі, то його місце займає спортсмен, який посів 2 місце на цьому ж діапазоні, і т.д.).

Вимога про те, що спортсмен за сумою очок «класика 144 МГц + 3,5 МГц» (з урахуванням відкидання одного гіршого результату в кожному діапазоні) має бути не нижче 10-го місця поширюється на всі варіанти відборів.

Порядок комплектування юнацької збірної команди України зі спортивного радіоорієнтуваня (СРО)

До складу юнацької збірної команди України включаються спортсмени, які посіли з першого по п’яте місце в рейтингу за сумою очок (з урахуванням відкидання одного гіршого результату).

 При відмові спортсмена від участі в міжнародних змаганнях, право виступу передається наступному за рейтингом спортсмену.

Остаточний склад юнацької збірної команди України для участі в чемпіонаті світу (СРП) серед юнаків 2020 року та чемпіонаті Європи (СРО) 2020 року оголошується старшим тренером юнацької збірної команди України після закінчення відбіркових змагань на підставі результатів підсумкового рейтингу та погоджується робочою групою Комітету СРП ЛРУ.

Примітки:

всі кандидати в збірну команду України повинні:

 1. мати правильно оформлені виїзні документи;
 2. мати виписки про проходження диспансеризації;
 3. знати і виконувати обов’язки члена збірної команди України (див. нижче);
 4. бути чинними членами ЛРУ;
 5. при відсутності централізованого (бюджетного) фінансування збірної команди України, команда буде формуватися за підсумковим рейтингом зі спортсменів, які мають можливість самофінансування з передоплатою у встановлений термін;
 6. незалежно від місця в підсумковій рейтинговій таблиці та відповідності критеріям відбору, права на включення до складу збірної команди України можуть бути позбавлені спортсмени, які допускають на протязі сезону грубі порушення спортивної дисципліни (див. нижче) та не дотримуються Правил змагань зі спортивної радіопеленгації.

Обов’язки члена збірної команди України.

Член збірної команди України зобов’язаний:

 1. Виконувати вимоги олімпійської хартії, правил міжнародних і національних федерацій.
 2. Брати участь у всіх спортивних змаганнях, навчально-тренувальних зборах, медичних обстеженнях і тестуваннях, передбачених планом підготовки збірної команди України.
 3. Планувати спільно з тренерами і виконувати тренувальні та змагальні завдання, індивідуальні плани підготовки.
 4. Підвищувати спортивну майстерність, досягати результатів міжнародного класу, – відповідно до індивідуального плану підготовки.
 5. Підвищувати спортивний престиж України, гідно представляти її в міжнародному спортивному співтоваристві.
 6. Створювати в команді дух товариства, проявляти повагу до тренерів, суддів, глядачів, дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, а також правил спортивної та чесної боротьби.
 7. Сумлінно виконувати вказівки і поради головного (старшого) тренера збірної команди України, тренерів в період підготовки до змагань, на навчально-тренувальних зборах та змаганнях, а також розпорядок дня, загальний і індивідуальний режим тренувань, відпочинку та участі в змаганнях.
 8. Дбати про своє здоров’я, особисту гігієну. У разі отримання травм або захворювання суворо дотримуватися режиму лікування та реабілітації.
 9. Знати державний гімн України, в період участі в офіційних спортивних змаганнях у складі збірної команди носити форму збірної команди України та використовувати елементи державної символіки.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.