Кандидати до складу збірної команди України зі спортивної радіопеленгації (СРП)
Кандидатами до складу збірної команди України є:
– спортсмени, які посіли в рейтингу за підсумками 2019 року місця з 1 по 10 за категоріями: Ч19, Ч20, Ч40, Ж19, Ж20, Ж35;
– спортсмени, які посіли в рейтингу за підсумками 2019 року місця з 1 по 6 за категоріями: Ч50, Ч60, Ч70, Ж50, Ж60.
За пропозицією старшого тренера, згідно з додатковими критеріями відбору, кандидатами до складу збірної команди України можуть бути:
– призери чемпіонатів світу та Європи минулих років;
– спортсмени високої кваліфікації, які переходять за віком в наступну вікову категорію;
– перспективні спортсмени (з урахуванням рекомендацій тренерів).
Списки кандидатів до складу збірної команди України рекомендуються Комітетом СРП ЛРУ і затверджуються керівництвом Ліги радіоаматорів України, ТСО України, Міністерства молоді та спорту України.
Підстави для формування збірної команди України
Відбір спортсменів до збірної команди України для участі в чемпіонаті світу 2020 року здійснюється на підставі спортивних результатів, показаних спортсменами у відбіркових змаганнях 2020 року (див. таблицю № 1). За результатами виступів у відбіркових змаганнях спортивного сезону кожному спортсмену нараховується його індивідуальний відбірковий рейтинг окремо в кожній вправі.
Порядок визначення відбіркового рейтингу спортсмена
Результат виступу спортсмена в кожному відбірковому змаганні (вправі) виражається в очках в залежності від рангу змагань і величини програшу переможцю в кожній вправі та в окремо взятій віковій категорії.
Очки, які нараховуються спортсмену за виступ в кожному відбірковому змаганні (вправі), підраховуються з точністю до 1 очка за формулою (без урахування іноземних спортсменів):
Rсп = Rср – (Тсп – Тп)
Rсп – рейтингові очки спортсмена, набрані в даній вправі;
Rср – ранг даної вправи;
Тсп – час, показаний спортсменом у вправі (виражений в секундах);
Тп – час переможця змагань у вправі (виражений в секундах).
Переможцю виконаної вправи зараховується кількість очок, яку має ранг змагань в даній вправі.
Відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц – це сума очок за результатами відбіркових стартів в діапазоні 144 МГц (один гірший результат відкидається).
Відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц – це сума очок за результатами відбіркових стартів в діапазоні 3,5 МГц (один гірший результат відкидається).
Відбірковий рейтинг в радіоорієнтуванні – це сума очок за результатами відбіркових стартів в радіоорієнтуванні (один гірший результат відкидається).
Відбірковий рейтинг в спринті – це сума очок за результатами відбіркових стартів в спринті (один гірший результат відкидається).
Спортсмен, який не виконав програму змагань у даній вправі (взяв менше передавачів, ніж належить), отримує нуль очок за дану вправу.
У разі, якщо відбірковий старт не відбувся з будь-якої причини (фінансування, анулювання дистанції і т.п.), кількість стартів для зарахування в підсумковий залік рейтингу зменшується на кількість зірваних стартів. У випадку, коли зірвані (не зараховані) два старти з чотирьох, в підсумковий залік рейтингу зараховуються два старти, що відбулись (гірший не відкидається).
Рейтинг підраховується для кожної вікової категорії окремо.
Порядок визначення відбіркового рейтингу спортсмена
Для відбору на чемпіонат світу в залік підсумкового відбіркового рейтингу зараховуються три кращі результати з чотирьох, показаних на обов’язкових змаганнях в кожній вправі.
Таблиця № 1
Відбіркові змагання 2020 року
№ п/п | Відбіркові змагання | Дата проведення | Місце проведення | Вправа | Ранг змагань |
1 | Чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки), спортивна радіопеленгація, короткі дистанції, III-IV ранг | 01.04.20-06.04.20 | м. Вінниця | 3,5 МГц 144 МГц спринт РО | 8000 8000 8000 8000 |
2 | Чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки), спортивна радіопеленгація, подовжені дистанції, ІІІ-ІV ранг | 29.04.20- 04.05.20 | Сумська область | 3,5 МГц 144 МГц спринт РО | 8000 8000 8000 8000 |
3 | Чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки), спортивне радіоорієнтування, ІІІ-IV ранг | 10.06.20- 15.06.20 | Донецька область | 3,5 МГц 144 МГц спринт РО | 8000 8000 8000 8000 |
4 | Чемпіонат України (дорослі, юніори), спортивна радіопеленгація, середні дистанції, ІІІ-IV ранг | 29.07.20- 03.08.20 | Львівська область | 3,5 МГц 144 МГц спринт РО | 8000 8000 8000 8000 |
Порядок комплектування збірної команди України
Визначення 3 (трьох) найсильніших спортсменів у кожній віковій категорії з усіх вправ:
1) спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц;
2) спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц;
3) спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в діапазоні 144 МГц;
4) спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц;
5) спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц;
6) спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в діапазоні 3,5 МГц;
7) спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в радіоорієнтуванні;
8) спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в радіоорієнтуванні;
9) спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в радіоорієнтуванні;
10) спортсмен, який має найвищий відбірковий рейтинг в спринті;
11) спортсмен, який має другий відбірковий рейтинг в спринті;
12) спортсмен, який має третій відбірковий рейтинг в спринті;
При відмові спортсмена від участі в міжнародних змаганнях, право виступу передається наступному за рейтингом спортсмену.
Примітки.
Всі кандидати до збірної команди України повинні:
- Мати правильно оформлені виїзні документи.
- Мати чинні довідки про проходження диспансеризації.
- Знати і виконувати обов’язки члена збірної команди України (див. нижче).
- Бути членами ЛРУ.
- При відсутності централізованого (бюджетного) фінансування збірної команди України, команда буде формуватися за підсумковим рейтингом зі спортсменів, які мають можливість самофінансування з передоплатою у встановлений термін.
- Незалежно від місця в підсумковій рейтинговій таблиці та відповідності критеріям відбору, права на включення до складу збірної команди України можуть бути позбавлені спортсмени, які допускають на протязі сезону грубі порушення спортивної дисципліни (див. нижче) та не дотримуються Правил змагань зі спортивної радіопеленгації.
Обов’язки члена збірної команди України
Член збірної команди України зобов’язаний:
1. Виконувати вимоги олімпійської хартії, правил міжнародної і національної федерацій.
2. Брати участь у всіх спортивних змаганнях, навчально-тренувальних зборах, медичних обстеженнях і тестуваннях, передбачених планом підготовки збірної команди України.
3. Планувати спільно з тренерами і виконувати тренувальні та змагальні завдання, індивідуальні плани підготовки.
4. Підвищувати спортивну майстерність, досягати результатів міжнародного класу відповідно до індивідуального плану підготовки.
5. Підвищувати спортивний престиж України, гідно представляти її в міжнародному спортивному співтоваристві.
6. Створювати в команді дух товариства, проявляти повагу до тренерів, суддів, глядачів, інших спортсменів, дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, норм етики і моралі, а також правил спортивної та чесної боротьби. Не вживати алкогольні напої в періоди участі у змаганнях.
7. Сумлінно виконувати вказівки і поради старшого тренера збірної команди України, особистих тренерів в період підготовки до змагань, на навчально-тренувальних зборах та змаганнях, а також розпорядок дня, загальний і індивідуальний режим тренувань, відпочинку та участі в змаганнях.
8. Дбати про своє здоров’я, особисту гігієну. У разі отримання травм або захворювання суворо дотримуватися режиму лікування та реабілітації.
9. Знати державний гімн України, в період участі в офіційних спортивних змаганнях у складі збірної команди носити форму збірної команди України та використовувати елементи державної символіки.