молодші юнаки: 12 років та молодші (Ч12, Ж12);

середні юнаки: 14 років та молодші (Ч14, Ж14);

старші юнаки: 16 років та молодші (Ч16, Ж16);

дорослі: 20 років та старші (Ч20, Ч40, Ж20, Ж35).

швидкісна радіотелеграфія (ШРТ);

радіозв’язок на коротких хвилях (КХ);

радіозв’язок на ультракоротких хвилях (УКХ).

Спортивна радіопеленгація (СРП), спортивне радіоорієнтування (СРО)

Посісти місце в одному з видів програми (вікової категорії) на змаганнях або виконати нормативи кваліфікаційної таблиці з урахуванням умов присвоєння спортивних звань та розрядів:

2 – 3 – у всеукраїнських змаганнях;

1 – 3 – на чемпіонатах областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя;

1 – 2 – на чемпіонатах областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя серед юніорів.

Третій розряд

3 – 4 – на чемпіонаті України серед середніх юнаків;

3 – 4 – на чемпіонатах областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя серед юніорів;

1 – 3 – на чемпіонатах областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя серед старших юнаків.

Перший юнацький розряд

1 – 3 – на чемпіонатах областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя серед молодших юнаків;

1 – у змаганнях міського рівня серед юнаків.

Другий юнацький розряд

2 – 3 – у змаганнях міського рівня серед юнаків.

Третій юнацький розряд

4 – 5 – у змаганнях міського рівня серед юнаків.

Кваліфікаційна таблиця

Рейтинг змагань (очки)
Виконання звань і розрядів у % від середнього часу трьох кращих результатів
майстер спорту України кандидат у майстри спорту України перший розряд другий розряд третій розряд перший юнацький розряд другий юнацький розряд третій юнацький розряд

Умови присвоєння спортивних звань і розрядів:

1. Рейтинг змагань визначається як сума очок, що нараховуються за спортивне звання (спортивний розряд) спортсменам, які посіли перші 10 місць.

без розряду – 3.

3. Спортивне звання “Майстер спорту України міжнародного класу” присвоюється на чемпіонатах світу, Європи та Кубку світу за умови участі у виді програми (віковій категорії) спортсменів (команд), які представляють 12 країн (для чемпіонату світу) та 10 країн (для чемпіонату Європи та Кубку світу).

4. Спортивне звання “Майстер спорту України” присвоюється на чемпіонатах світу, Європи (серед дорослих та юніорів), Кубку світу, а також в інших офіційних міжнародних змаганнях за умови участі у виді програми (віковій категорії) спортсменів (команд) з 8 країн, на чемпіонаті або Кубку України – з 8 регіонів.

5. Спортивне звання “Майстер спорту України” присвоюється за умови виконання нормативів згідно з кваліфікаційними таблицями, якщо спортсмен в індивідуальному виді програми посів не нижче 6 місця, у командному виді програми – не нижче 4 місця.

6. Спортивні розряди “Кандидат у майстри спорту України”, перший, другий, третій та юнацькі присвоюються за умови участі у виді програми (вікової категорії) на змаганнях не менше 6 учасників (команд).