Протокол зборів представників Комітету СРП ЛРУ

Документи радіоспорту

Протокол

Дата проведення: 4 листопада 2017 року

Місце проведення: м. Київ проспект Перемоги, 52/2 (будинок ГО «ТСОУ»)

Присутні:

Щербань С., Зеленський С., Щербатюк Н., Панчук Л., Дедюх Т., Шевчук І., Колодяжний В., Іванько О., Доля Є., Запорожець Л., Редька М., Гнєдов В., Маринченко М., Бобров В., Карпович Ф., Зикова Л., Іванчихін М., Веліканов М., Веліканова Н., Майборода С., Лазарєв І., Фурса О., Чумак Д., Давиденко Ю., Олешко С., Кулик О., Штанько С.

Від регіонів мали право голосувати наступні представники:

Веліканов М., Зеленський С., Щербатюк Н., Панчук Л., Дедюх Т., Шевчук І., Іванько О., Доля Є., Редька М. Всього 9 голосів.

Питання, що розглядали:

1. Звіт голови комітету про діяльність комітету у 2017 році.

2. Звіт представника України в WG IARU Лазарєва І.А.

3. Звіт про фінансову діяльність комітету (доповідач – Зикова Л.І.)

4. Звіт старшого тренера юнацької збірної команди України Щербатюк Н.І..

5. Звіт старшого тренера дорослої збірної команди України Колодяжного В.В.

6. Дотримання спортивної дисципліни, етики та моралі.

7. Оцінка діяльності посадових осіб Комітету СРП ЛРУ та переобрання нового складу:

  • голова;

  • заступник голови;

  • секретар;

  • голова ревізійної комісії;

  • скарбник;

  • старший тренер дорослої та юніорської збірної команди України;

  • старший тренер юнацької збірної команди України;

  • член робочої групи (WG) 1-го регіону ІАRU (представник України);

  • голова колегії суддів СРП;

  • голова групи юридично-правової підтримки;

  • адміністратор офіційного сайту;

  • голова рейтингової групи.

8. Обрання робочої групи комітету.

9. Календарний план змагань на 2018 рік.

10 Рейтинг та принципи відбору спортсменів до національних збірних (доповідачі – Зеленський С.Г., Олешко С.).

11. Об’єднання дистанцій.

12. Фінансування спортивних заходів у 2018 році.

13. Організація суддівства змагань.

14. Технічне забезпечення змагань.

15. Інші питання.

  1. Звіт голови комітету про діяльність комітету у 2017 році.

В своєму звіті Іванчихін М.О. зазначив, що в 2017 році було проведено 5 чемпіонатів України, в яких взяли участь близько 800 спортсменів, що більше ніж у минулі роки. Так, на юнацькому чемпіонаті України, що відбувся в Мирогощі, змагались 100 спортсменів, а на аналогічному чемпіонаті в 2016 р. – 80. Це стало можливим за рахунок залучення гуртків СРП з інших областей, які беруть участь у змаганнях по лінії центрів технічної творчості учнівської молоді.

Позитивний момент – організація змагань одночасно на різних діапазонах для юнаків та дорослих, що прискорило проведення стартів.

Як негатив відмічається відсутність фінансування з Мінмолодьспорту, а також відсутність спортсменів у трьох жіночих категоріях в складі збірної на ЧЄ-2017, що призвело до втрати медалей.

Наступний чемпіонат світу відбудеться в Південній Кореї.

Питання Маринченко М.: чи буде подано пропозицію в IARU про заявку на участь у всесвітніх іграх?

Відповів Веліканов М.: в минулому році така заявка була, але справа не рухається. Мають подати заявки всі країни, які культивують СРП. Для участі у всесвітніх іграх має бути не менше 50 країн, а в СРП зараз приблизно 30.

  1. Звіт представника України в WG IARU.

Лазарєв І.А. довів рішення щодо країн-організаторів, де планують проводити наступні чемпіонати Європи та світу, вартість участі в них. Проінформував про нові вимоги до міжнародних суддів: знання англійської мови та правил змагань, з обов’язковим тестуванням. Також довів, що прийнята заявка від України на проведення юнацького чемпіонату світу, за результатами голосування на найближчому засіданні WG IARU буде визначено рік проведення.

Питання Іванько О.: чи розглядались на робочій групі 1-го регіону IARU факти порушень правил на ЧЄ в Литві в дисциплінах радіоорієнтування та спринт?

Відповідь: поки що не розглядались, очевидно це буде в одне з найближчих засідань.

Питання Іванько О.: чи можемо ми подати письмовий запит на розгляд робочої групи 1-го регіону IARU з наступними питаннями: чому в спринті час чеха Хікла був штучно «підтягнутий» до часу іншого чеха Шрома, чому на офіційному сайті ЧЄ до цього часу відсутні спліти Шрома в спринті та чому Іванько був нагороджений бронзовою медаллю, а в протоколі у нього 4 місце?

Відповідь: так, можемо. Давайте спільно (з Іванько) підготуємо цей запит.

Питання Іванчихіна М.: чи буде підніматись питання щодо командного заліку в дисциплінах спринт та радіоорієнтування?

Відповідь: так, це питання планується до обговорення, треба підготувати обґрунтування (Іванчихін погодився надати необхідні матеріали).

Веліканов М. запропонував подати пропозицію розглянути питання про дозвіл брати участь в радіоорієнтуванні та спринті необмеженій кількості учасників від країни, якщо командного заліку не введуть.

Питання Фурса О.: чи внесені зміни в порядок формування команд на чемпіонат світу 2018 року?

Відповідь: обговорення було, але рішення поки не має, чинним наразі залишається попередній порядок.

  1. Звіт про фінансову діяльність комітету (доповідач – Зикова Л.І.)

Зикова Л.І. доповіла про надходження та витрати коштів в 2017 році.

Надано дві пропозиції щодо фінансової звітності організаторів чемпіонатів України: 1. Організатор після змагань надає звіт про витрачені кошти (стартовий внесок, кошти ліги та ТСОУ), залишок коштів передає скарбнику Комітету СРП. 2. Організатор після змагань надає звіт про витрачені кошти (стартовий внесок, кошти ліги та ТСОУ) та передає скарбнику Комітету СРП обов’язковий внесок з розрахунку 1 грн. з одного спортсмена за один стартовий день.

За підсумками обговорення більшістю голосів прийняли рішення: організатор після змагань протягом тижня надає голові ревізійної комісії звіт про витрачені кошти (стартовий внесок, кошти ліги та ТСОУ), залишок коштів передає скарбнику Комітету СРП.

При цьому визначили, що відповідно до Положення про Комітет СРП скарбник збирає стартовий внесок тільки на змаганнях, організованих безпосередньо Комітетом СРП (у випадках, коли в місці проведення ЧУ не культивується СРП та відсутній місцевий організатор).

Запорожець Л.Д. надала пропозицію встановити фіксовану суму оплати роботи суддів на ЧУ.

Вирішили обговорити це питання на зібранні робочої групи Комітету СРП та затвердити розмір оплати роботи судів на змаганнях.

  1. Звіт старшого тренера юнацької збірної команди України

Щербатюк Н.І. доповіла про результати виступу юнацької збірної на 1-му чемпіонаті світу. За кількістю медалей результати кращі у порівнянні з попереднім роком, однак Україна посіла 3 загальнокомандне місце, як і в попередні роки. Поки що програємо командам Чехії та Росії.

Обговорювали можливість обмеження поїздок на ЧС/ЧЄ з дітьми-збірниками особистих тренерів. Вирішили, що заборонити це не можна, кожен має право їхати в якості візитера поза квотою Мінмолодьспорту. Для покращення комунікації з дітьми було запропоновано старшому тренеру збирати кандидатів до збірної на змаганнях протягом року.

Доля запропонував розглянути питання щодо можливості фінансування поїздки старшого тренера на чемпіонат світу/Європи за рахунок спортсменів (з кожного спортсмена збірної внесок 5 євро). Залишили на розгляд Робочої групи.

Веліканов М. звернувся до всіх дитячих тренерів з пропозицією надати старшому тренеру юнацької збірної списки дітей, які займаються в секціях (із зазначенням розряду, наказу та дати присвоєння).

  1. Звіт старшого тренера дорослої збірної команди України.

Колодяжний  В.В. зробив аналіз результатів виступу збірної на чемпіонаті Європи. В цілому здобутки команди на рівні попередніх років. Відмітив позитивний прогрес у виступі чоловічих юніорської та елітної команд. В медальному заліку Україна посіла 3 загальнокомандне місце. Негативно на кількість здобутих медалей впливає відсутність жіночих категорій Ж35, 50, 60.

Пояснив ситуацію, що склалась з комплектуванням збірної команди в категорії Ч40 через відмову групи провідних спортсменів та мотивацію рішень, прийнятих у зв’язку з цим.

Питання Давиденко Ю.: на якій підставі в групу Ч40 на ЧЄ в Литві були включені Геращенко В. та Пархоменко В., які не пробігли жодного відбіркового старту в цій категорії?

Відповідь: так, Геращенко В. розглядався можливим кандидатом в команду Ч40, але фактично був включений на ЧЄ в команду Ч50 на РО та класику 144 МГц і виступав виключно в цій категорії. Його місце в команді затверджено робочою групою 10.08.2017р.

Прибувши 4 вересня 2017 року в Литву, з’ясувалось, що групи Ч40 та Ч50 в один день біжать класику на різних діапазонах. З огляду на це, та враховуючи, що на момент реєстрації команди Гнєдов В. не погодився виступити в складі команди на діапазоні 3,5 МГц, з метою оптимального посилення команд вказаних груп, мною було прийнято рішення на перший день класики заявити 3-м номером команди Ч50 Геращенко В. (діапазон 144 МГц), а 3-м номером команди Ч40 – Пархоменка В. (діапазон 3,5 МГц, діючого чемпіона Європи по Ч50 в даному виді програми). При цьому, 3-м номером в команду Ч40 на класику 144 МГц заявив Зеленського С. (за бажанням останнього), оскільки в рейтингу по Ч40 він посів 9-е місце відразу після Човгана О.Ю.

Питання Долі Є.: чому такі рішення приймалися особисто старшим тренером без врахування рейтингу та без погодження з Робочою групою Комітету СРП?

Відповідь: вказані рішення приймались безпосередньо в Литві за погодженням з особистими тренерами вказаних спортсменів, виходячи з ситуації, що склалась. Жодним нормативним документом Комітету СРП не визначено, що будь-які заміни у складі команди в період участі в ЧЄ/ЧС повинні погоджуватись з Робочою групою.

Питання Давиденко Ю.: чому Доля Є. згідно з рейтингом не був включений до складу збірної команди?

Відповідь: Долі Є. було запропоновано виступити на ЧЄ в Литві у складі збірної по групі Ч40 в РО та спринті, однак він відмовився, мотивуючи неготовністю змагатись в індивідуальних дисциплінах. Також, враховувалось те, що до дня забігу в класиці на діапазоні 3,5 МГц Гнєдов В. мав всі можливості (в т.ч. фінансові – стартовий внесок оплачували тренери) виступити за команду Ч40, однак він принципово цього не зробив.

Суттєво й те, що Доля Є. взяв учать лише в перших 2-х залікових стартах з 4-х (продемонструвавши посередні результати) та в рейтингу посів 10 та 12 місце з 13. Тобто, рівень його функціональної і технічної готовності для виступу в складі збірної України явно не відповідав принципам відбору, згідно з якими «відбір спортсменів до збірної команди України для участі в чемпіонаті Європи 2017 року (Литва) здійснюється на підставі спортивних результатів, показаних спортсменами у відбіркових змаганнях 2017 року». Наприклад, Геращенко В.М. також з певних причин взяв участь на двох ЧУ (Львів, Знам’янка), але при цьому він переміг на всіх стартах класики у своїй групі, що підтверджувало високий рівень його підготовки.

Виступив Веліканов М., як особистий тренер, він критично оцінив поведінку своїх спортсменів Давиденка Ю. та Гнєдова В., які відібравшись до складу збірної в групі Ч40, відмовились виступати на ЧЄ в Литві.

Питання Долі Є.: на якій підставі до складу збірної включена Веремеєнко Є.?

Відповідь: Веремеєнко Є. включена в команду Ж21 в дисципліні радіоорієнтування на місце Маринченко М., яка відмовилась. Вказане рішення узгоджене з тренерами та затверджене Робочою групою 10.08.2017р.

Іванько О. виступив з підтвердженням з даного приводу.

Виступив Гнєдов В. та розповів, що йому цікаво змагатися з сильними спортсменами, тому завжди висловлювався за те, щоб категорія Ч40 бігла по 5 передавачам і створювала конкуренцію групі Ч21. З роками його позицію підтримали деякі інші спортсмени, які перейшли в групу Ч40. При цьому, він поважає рішення тих спортсменів, які бажають бігти по 4 передавачам, однак вважає це не чесним відбором. Тому він проти виступати в одній команді з тими, хто, на його погляд, відібрався до збірної не чесно.

З реплікою виступила Запорожець Л. та вказала, що національні правила повинні відповідати міжнародним, а не суперечити їм.

Виступив Пархоменко В. і зазначив, що кожен виконує свої обов’язки в Комітеті СРП з урахуванням умінь, можливостей, особливостей основної діяльності, характеристик особистості. Те, що зроблено, вже історія і треба дивитись в майбутнє, тому якщо хтось не достойний обіймати посаду – голосуємо і йдемо далі.

В заключному слові Колодяжний В. відмітив, що в поточному сезоні ніхто не обмежував спортсменів категорії Ч40 змагатися в групі Ч21 по 5 передавачам і одночасно відбиратися у своїй категорії. Це право одних, але водночас не обов’язок інших. Ніхто не має права примушувати інших робити більше, ніж передбачено міжнародними правилами. Також звернув увагу на неприпустимість перекручування фактів, а також публічних неетичних висловлювань, які ображають честь та гідність людей.

  1. Дотримання спортивної дисципліни, етики та моралі

Розглядали інформацію старшого тренера збірної Колодяжного В.В. щодо неспортивної поведінки Штанька С. на Чемпіонаті Європи в Литві.

Заслухали Штанька С., який визнав свою поведінку такою, що не відповідала загальноприйнятим нормам та нанесла шкоду іміджу збірної України. При цьому, він усвідомив свої дії, вибачився перед своїми тренерами та присутніми, зобов’язався в подальшому не допускати подібних вчинків.

Виступив Кулик О.: критично оцінив поведінку даного спортсмена та розповів, що він, як тренер, провів з ним відповідну роз’яснювально-виховну роботу.

Іванько О. запропонував зобов’язати Штанька С. виконати корисну для Комітету СРП роботу.

Більшістю голосів представників вирішили: покарати Штанька С. суспільно-корисними роботами в інтересах Комітету СРП:

  • виконує обов’язки начальника дистанції на юнацькому чемпіонаті України;

  • виконує обов’язки начальника дистанції на одному з дорослих чемпіонатів України на умовах, які додатково визначить Робоча група Комітету СРП.

Також Колодяжний В. звернув увагу присутніх на недопущення в подальшому некоректних висловлювань в соцмережах з боку спортсменів по відношенню до тренерів та суддів, а також неетичної поведінки по відношенню до інших спортсменів та тренерів на Чемпіонатах України (невихованість, невитриманість та психологічна неврівноваженість). Відповідно до правил з радіоспорту, за такі порушення на змаганнях спортсмен може бути покараний рішенням головної суддівської колегії.

  1. Оцінка діяльності посадових осіб Комітету СРП ЛРУ та переобрання нового складу

    Більшістю голосів представників діяльність посадових осіб Комітету в 2017 р. оцінена наступним чином:

    Посада

    Прізвище

    Оцінка

    1

    Голова Комітету СРП

    Іванчихін М.О.

    задовільно

    2

    Заступник голови Комітету СРП

    Зеленський С.Г.

    задовільно

    3

    Секретар Комітету СРП

    Іванько О.В.

    не задовільно

    4

    Голова ревізійної комісії Комітету СРП

    Фурса О.О.

    не задовільно

    5

    Скарбник Комітету СРП

    Зикова Л.І.

    задовільно

    6

    Старший тренер дорослої збірної

    Колодяжний В.В.

    задовільно

    7

    Старший тренер юнацької збірної

    Щербатюк Н.Л.

    задовільно

    8

    Член робочої групи 1-го регіону ІАRU

    Лазарєв І.А.

    задовільно

    9

    Голова колегії суддів СРП

    Майборода С.В.

    задовільно

    10

    Адміністратор офіційного сайту

    Марчук О.М.

    задовільно

    11

    Голова рейтингової групи

    Доля Є.О.

    не задовільно

    Більшістю голосів представників на посади в Комітеті СРП обрані наступні особи:

    Посада

    Прізвище

    1

    Голова Комітету СРП

    Іванчихін М.О.

    2

    Заступник голови Комітету СРП

    Зеленський С.Г.

    3

    Секретар Комітету СРП

    Панчук Л. С.

    4

    Голова ревізійної комісії Комітету СРП

    Доля Є.О.

    5

    Скарбник Комітету СРП

    Зикова Л.І.

    6

    Старший тренер дорослої збірної

    Колодяжний В.В.

    7

    Старший тренер юнацької збірної

    Редька М.Г.

    8

    Член робочої групи 1-го регіону ІАRU

    Лазарєв І.А.

    9

    Голова колегії суддів СРП

    Майборода С.В.

    10

    Адміністратор офіційного сайту

    Марчук О.М.

    11

    Голова рейтингової групи

    Марчук О.М.

  2. Обрання робочої групи комітету.

Розглянута та більшістю голосів представників прийнята пропозиція Давиденка Ю. щодо включення до Робочої групи Комітету СРП додатково по одній особі від м. Києва та Сумської області.

Більшістю голосів представників до складу Робочої групи Комітету СРП обрані наступні особи:

1

Голова Робочої групи Комітету СРП

Іванчихін М.О.

2

Член Робочої групи Комітету СРП

Зеленський С.Г.

3

Член Робочої групи Комітету СРП

Веліканов М.В.

4

Член Робочої групи Комітету СРП

Іванько О.В.

5

Член Робочої групи Комітету СРП

Колодяжний В.В.

6

Член Робочої групи Комітету СРП

Щербатюк Н.Л.

7

Член Робочої групи Комітету СРП

Панчук Л.С.

8

Член Робочої групи Комітету СРП

Редька М.Г.

9

Член Робочої групи Комітету СРП

Якименко В.Г.

10

Член Робочої групи Комітету СРП

Кобець С.

11

Член Робочої групи Комітету СРП

Дедюх Т.

12

Член Робочої групи Комітету СРП

Зикова Л.І.

13

Член Робочої групи Комітету СРП

Давиденко Ю.О.

9. Календарний план змагань на 2018 рік.
Обговорили та більшістю голосів представників з
атвердили календарний план змагань на 2018 рік, який опублікований в якості проекту на офіційному сайті.

10. Рейтинг та принципи відбору спортсменів до національних збірних (доповідачі – Зеленський С.Г., Олешко С.).

Зеленський С.Г. запропонував принципи відбору в дорослу та юніорську збірну залишити ті, що діяли в поточному році.

В юнацьку збірну запропонував п’ятим номером до збірної команди включати спортсмена, який посів перше місце у відбірковому рейтингу в дисципліні «спринт», при умові, що даний спортсмен зайняв не нижче 8-го місця згідно з відбірковим рейтингом по сумі двох діапазонів на класичних дистанціях. Якщо спортсмен, що посів 1-е місце у відбірковому рейтингу в дисципліні «спринт», зайняв в рейтингу на класичних дистанціях з 1 по 4 місце або нижче 8-го місця в багатоборстві класичних дисциплін, до складу команди включається спортсмен, що йде наступним в рейтингу класичних дисциплін.

Редька М. погодився з пропозицією, але запропонував «не нижче 10-го місця в багатоборстві класичних дисциплін».

Фурса О. запропонувала врахувати, що у разі зміни міжнародних правил (зняття обмеження щодо 6 спортсменів в категорії), здійснювати відбір за рейтингом в кожну дисципліну.

Олешко С. запропонував прописати доповнення в порядок формування збірної: якщо спортсмен відмовився від місця в збірній, то спочатку здійснюється його заміна наступним номером в рейтингу дисципліни, а потім формується збірна.

Доля Є. вніс пропозицію: після формування складу збірної публікувати список на офіційному сайті, щоб всі бачили, і старший тренер визначає термін, до якого спортсмен повинен повідомити своє рішення щодо участі в ЧС/ЧЄ. Після цього склад команди виноситься на затвердження Робочій групі Комітету СРП.

Штанько С. висловив претензію Робочій групі Комітету СРП стосовно того, що при зривах стартів в одних випадках приймається рішення про перезабіг, а в інших – ні. Запропонував відпрацювати більш об’єктивний механізм.

Давиденко Ю. підтримав пропозицію Вінницької федерації щодо умов, за яких відбувається перезабіг зірваних змагальних дистанцій, але запропонував їх вдосконалити, щоб не було подвійного трактування.

Зикова Л. запропонувала зірвані старти просто анулювати, а в рейтинг зараховувати тільки ті, що відбулись.

Вирішили:

Редька М. прописує принципи відбору спортсменів до юнацької збірної.

Олешко С. та Фурса О. прописують принципи відбору спортсменів до дорослої збірної.

Остаточне рішення буде прийнято на засіданні Робочої групи Комітету СРП.

11. Об’єднання дистанцій.

Виступив Зеленський С. та запропонував об’єднувати в один рейтинг категорії Ж14, 16 тільки у тих випадках, коли вони біжать однакову дистанцію.

Представники не підтримали дану пропозицію.

Обговорили пропозицію Зеленського С. щодо об’єднання рейтингу в категоріях Ж19, 21.

Більшістю голосів представників прийняли дану пропозицію.

Після обговорення представники одноголосно прийняли рішення залишити діючий принцип, коли будь-який ветеран має право виступати в молодшій віковій категорії (до Ч21 включно), при цьому його час зараховується в рейтинг всіх категорій, що відповідають його віку.

Обговорювали питання щодо кількості передавачів в класиці для групи Ч40. Думки з цього приводу розійшлись.

Колодяжний В. запропонував альтернативний варіант: провести особисте таємне голосування серед спортсменів категорії Ч40 на першому відбірковому старті сезону-2018 в Херсоні.

12. Фінансування спортивних заходів у 2018 році.

Дане питання обговорили в п. 3 порядку денного.

13. Організація суддівства змагань.

У зв’язку з вичерпанням відведеного ліміту часу прийняли рішення обговорити дане питання на засіданні Робочої групи Комітету СРП.

14. Технічне забезпечення змагань.

У зв’язку з вичерпанням відведеного ліміту часу прийняли рішення обговорити дане питання на засіданні Робочої групи Комітету СРП.

15. Інші питання.

Письмові пропозиції, які були надані Федерацією радіоспорту Вінницької області, а також спортсменами Давиденко Ю. та Маринченко М. обговорити на засіданні Робочої групи Комітету СРП.

З усіх не проголосованих на даних зборах питань рішення Робочої групи опублікувати додатково на офіційному сайті.

Скачати Протокол звітно-виборчих зборів представників Комітету СРП ЛРУ >>>

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.